апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

2018 нче елның 04 нче апрелендә  Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов рәислегендә Татарстан Республикасының Куркынычсызлык Советы, Татарстан Республикасының хокук тәртибен тәэмин итү буенча Координацион киңәшмәсенең һәм Татарстанда террорчылыкка каршы Комиссиясенең уртак утырышы үткәрелде. Утырыш видеоконференцэлемтә режимында узды. Татарстан Республикасының муниципаль районнарында һәм шәһәр округларында «Имин шәһәр»  аппарат-программалы комплексын (АПК) алга таба үстерү темасы -  утырышның  төп соравы булып каралды.

Киңәшмәдә ДБУ "Татарстан Республикасының икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәгенең" директор А.Н.Кудрявцева катнашты.

Бакчачылык җәмгыятьләренең эчке инженерлык инфраструктурасы объектларын капиталь ремонтлауны финанслаштыру өчен авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының норматив хокукый актларын әзерләү буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә ДБУ "Татарстан Республикасының икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәгенең" инновацион сәясәт һәм функциональ анализ бүлегенең мөдире Р.И.Уразаев катнашты.