Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 24 августы, пәнҗешәмбе

2023 елның 24 августында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Россия Федерациясе Президентының 04.02.2021 № 68 Указы белән расланган Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең һәм Россия Федерациясе субъектларының башкарма органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү өчен күрсәткечләр исемлегенә кергән декомпозицион күрсәткечләрне Татарстан Республикасының ЕСМЭД «Контроль» модуленнән «Мәгълүматлар фабрикасы» гамәли платформасына тапшыру турында.

Россия Федерациясе Президентының 04.02.2021 № 68 Указы белән расланган 5 контурлы модель нигезендә Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең һәм Россия Федерациясе субъектларының башкарма органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү күрсәткечләре исемлегенә керүче күрсәткечләрне җыю өчен Татарстан Республикасы Рәисе эшчәнлеге һәм Татарстан Республикасы башкарма хакимияте органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү күрсәткечләрен исәпләү өчен башлангыч мәгълүматларны идентификацияләүне оештыру-техник яктан тәэмин итү турында  Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Карары проектын куллану методологиясен һәм килештерү хакында.

Федераль күрсәткечләрне исәпләү кысаларында аларны алга таба тулыландыру максатыннан Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 18.04.2022 № 361 карары белән расланган Татарстан Республикасы электрон документ әйләнешенең бердәм ведомствоара системасының «Контроль» модулендә муниципаль дәрәҗәгә декомпозицияләнгән «мәдәни чараларга бару саны» Федераль күрсәткечен анализлау буенча үткәрелгән эш нәтиҗәләре турында.

«Мәдәни чараларга йөрүчеләр саны» Федераль күрсәткеченең кыйммәтләрен арттыру буенча математик модель/методика эшләү турында.

«Акыллы шәһәр» Татарстан Республикасы шәһәр хуҗалыгын цифрлаштыру буенча ведомство проектының 21 өстәмә күрсәткечен анализлау нәтиҗәләре турында.

 Киңәшмә эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Е. А. Пугачева һәм макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С. И. Мөбинова катнаштылар.