2024-2026 елларга Татарстанның социаль-икътисадый үсешен фаразлауның төп параметрлары турында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты утырышы

2023 елның 6 сентябре, чәршәмбе

2023 елның 6 сентябрендә Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында Татарстан Республикасы Премьер-министры А.В. Песошин рәислегендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2024-2026 елларга Татарстанның социаль-икътисадый үсешен фаразлауның төп параметрлары, 2024-2025 һәм 2026 елларның план чорына Татарстан Республикасы берләштерелгән бюджетын фаразлау һәм 2024 , 2025 һәм 2026 елларның план чорына Татарстан Республикасы ОМС территориаль фонды бюджеты проекты турында сүз барды.

Утырыш эшендә Татарстан Республикасы  Рәисе Р.Н. Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф. Х. Мөхәммәтшин, РФ Дәүләт Думасының Икътисадый сәясәт комитеты рәисе М. А. Топилин, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре катнаштылар.

2024-2026 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсешен фаразлауның төп параметрлары турында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы икътисад министры М. Р. Шаһиәхмәтов сөйләде.

Татарстан Республикасы Финанс министры Р.Р. Гайзатуллин 2024 елга, 2025 һәм 2026 еллар план чорына Татарстан Республикасының берләштерелгән бюджеты фаразы турында хәбәр итте.

2024 елга һәм 2025 һәм 2026 еллар план чорына Татарстан Республикасы территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты проекты турында доклад белән «Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды» дәүләт учреждениесе директоры урынбасары М. В. Мөхәммәтҗанова чыгыш ясады.

Утырыш эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты.