Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 7 сентябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 7 сентябрендә «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А. Н.Кудрявцева рәислегендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Акыллы шәһәр» Татарстан Республикасы шәһәр хуҗалыгын цифрлаштыру буенча ведомство проекты чараларын гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы норматив хокукый акты проектын эшләү турында, анда башкарма хакимиятнең җаваплы республика органнарына күрсәткечләр беркетелгән, аларны исәпләү методикасы, күрсәткечләрне муниципаль дәрәҗәгә таркату тәртибе, күрсәткечләрне исәпләү өчен башлангыч мәгълүмат чыганакларын билгеләү.

Татарстан Республикасы башкарма хакимияте органнарының гамәлдәге дежур-диспетчерлык хезмәтләре белән мониторинг һәм мәгълүмати хезмәттәшлек буенча чараларны аңа йөкләү өлешендә Татарстан Республикасы төбәк белән идарә итү үзәге функционалын киңәйтү буенча тәкъдимнәр турында.

Татарстан Республикасы торак-коммуналь хуҗалыгы өлкәсендә бердәм диспетчерлык үзәге булдыру буенча тәкъдимнәр турында

Казан шәһәре муниципаль берәмлеге Башкарма комитетының муниципаль идарә үзәген булдыру һәм аның эшчәнлеген Татарстан Республикасы төбәк идарәсе үзәге белән интеграцияләү буенча тәкъдимнәре турында.

Татарстан Республикасы Электрон документлар әйләнеше бердәм ведомствоара системасының «Контроль» модуленнән алынган «Татарстан Республикасы мәгълүматлары фабрикасы» гамәли платформасы аша Россия Федерациясе Президентының 04.02.2021 № 68 Указы белән расланган Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең һәм Россия Федерациясе субъектларының башкарма органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү күрсәткечләре исемлегенә кергән күрсәткечләргә «стандарт булмаган мәсьәләләрне хәл итү» автоматлаштырылган системасының Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең керүен тәэмин итү турында.

«Татарстан Республикасы Рәисе эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген һәм Татарстан Республикасы башкарма хакимияте органнары эшчәнлеген бәяләү күрсәткечләрен исәпләү өчен башлангыч мәгълүматларны идентификацияләүне оештыру-техник яктан тәэмин итү турында» Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карары проектын билгеләнгән тәртиптә раслау һәм ведомствоара килештерү буенча эшләрне тәмамлау турында.

 Киңәшмә эшендә шулай ук директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, директор урынбасары А. Ш. Гарипов, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Е. А. Пугачева катнаштылар.