Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

2024 елның 28 мартында «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А. Н. Кудрявцева рәислегендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең мәгълүмати-аналитик платформасын формалаштыру һәм тутыру эшен оештыру буенча кураторларны билгеләү өлешендә киңәшмәнең 21.02.2024 № РН-12-45 беркетмәсенең 2 пунктын үтәү буенча Юл картасы проектын эшләп бетерү турында.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетына Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәгенең мәгълүмати-аналитик платформасын формалаштыру һәм тутыру буенча җаваплы республика башкарма хакимият органнарын (кураторларын) беркетү буенча Татарстан Республикасы норматив хокукый актын раслау турында.

«Иннополис» Университеты эшенең нәтиҗәләрен Татарстан Республикасының электрон картографик нигезен булдыру өчен Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәгенең эшләвен тәэмин итү максатларында куллану турында.

Татарстан Республикасының электрон картографик нигезен һәм Татарстан Республикасының киңлек мәгълүматлары фонды материалларын Татарстан Республикасының бүленгән Ситуация үзәге эшчәнлеген тәэмин итү өчен куллану турында.

Татарстан Республикасының пространство планлаштыру институты тәҗрибәсе.

«Татарстан Республикасы шәһәр төзелеше эшчәнлеген мәгълүмати тәэмин итү» Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасын булдыру, үстерү һәм эксплуатацияләү һәм Татарстан Республикасы ситуация үзәген электрон картографик нигез белән тәэмин итү буенча тәкъдимнәр турында.

Утырыш эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, директор урынбасары А.Ш. Гарипов, директор урынбасары А.Б. Гревцов, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е.В. Багаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Е.А. Пугачева, макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С. И. Айметова катнаштылар.