«Төп чаралар Планын («юл картасын») башкаруын оештыру турында киңәшмә

2018 елның 11 декабре, сишәмбе

2018 нче елның 10 декабрендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасында Бүленелгән ситуацион үзәген булдыру проектын тормышка ашыру буенча киңәшмә үтте. Анда катнашучылар белән   түбәндәге мәсьәләләр каралды:

- Татарстан Республикасында Бүленелгән ситуацион үзәген булдыру буенча эшче төркем әгъзалары белән беркетмә йөкләмәләрен үтәү мәсьәләләре,

-  Татарстан Республикасының Бүленелгән ситуацион Үзәге өчен пилот проектларыy гамәлгә ашыру,

-  Татарстан Республикасының пространство мәгълүматлары фондын  булдыру буенча алып барыла торган эш нәтиҗәләре турында һәм Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнарының федераль дәүләт мәгълүмат системаларын файдалану турында.

Киңәшмәдә ДБУ «Татарстан Республикасының икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» директоры А.Н.Кудрявцева, катнашты.