Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2020 елның 9 октябре, җомга

Агымдагы елның 6 һәм 8 октябрендә видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус инфекциясе таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 ел, № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле рәвештә хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышлары узды.

Эшче төркем утырышын Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы икътисад министры М.Р. Шаһиәхмәтов үткәрде.

Муниципаль контрольне гамәлгә ашыру мәсьәләләре турында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы вәкиле чыгыш ясады.

Республиканың муниципаль берәмлекләре оешмаларның финанс тотрыклылыгын тәэмин итү буенча эш турында хисап тотты. (Түбән Кама, Алабуга, Мөслим, Яшел Үзән, Апас, Яңа Чишмә муниципаль районнары; Казан һәм Яр Чаллы шәһәр округлары).

Утырыш эшендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән региональ сәясәт бүлеге башлыгы Л.И. Мулукова һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы С. А. Рубцова катнаштылар.