Социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салу буенча өчьяклы Республика комиссиясе каршындагы хезмәт өчен түләү, халыкның керемнәре һәм тормыш дәрәҗәсе буенча Координацион совет утырышы

2020 елның 16 октябре, җомга

2020  елның 16 октябрендә видеоконференцэлемтә режимында утырышы узды буенча Координация советының хезмәт хакын түләү, керемнәр һәм халыкның тормыш дәрәҗәсе буенча өчьяклы Республика комиссиясе каршындагы социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен көйләү, анда түбәндәге мәсьәләләр каралды финанс-икътисади хәлен оешмалары һәм чаралары турында түләү буенча бурычлар буенча, хезмәт хакын, мәҗбүри пенсия, медицина һәм социаль иминиятләштерү кабул ителә торган оешмалар-бурычлылар.

Чарада ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең социология бүлегенең баш белгече Галочкина В. С. катнашты.