Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре катнашында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә һәм доллар курсына бәяләрнең волатильлеге белән бәйле ситуациянең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2021 елның 1 июне, сишәмбе

2021 елның 1 июнендә видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле рәвештә хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

2021 елның 5 июнендә Татарстан Республикасы Президенты каршында узган шимбә киңәшмәсендә «Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы башлыгы чыгышында күтәрелергә тиешле проблемалы мәсьәләләр һәм аларны хәл итү буенча тәкъдимнәр» темасы кысаларында Чистай муниципаль районы вәкиле чыгышы тыңланды. Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районының үсеш резервлары турындагы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары вәкилләре тыңланылды.

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов «Татарстан Республикасы Президентының 2021 елның 5 июнендә узган шимбә киңәшмәсендә чыгышында күтәрелергә тиешле проблемалы мәсьәләләр һәм аларны хәл итү буенча тәкъдимнәр» темасы кысаларында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы вәкиленең чыгышы тыңланды.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор урынбасары Гарипов А.Ш., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Рубцова С.А. һәм төбәк сәясәте бүлегенең әйдәп баручы белгече Кәлимуллина М.Ш. катнаштылар.