Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм аның эшләве буенча видеоконференцэлемтә режимында эш төркеме киңәшмәсе

2020 елның 17 июле, җомга

2020 елның 17 июлендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркем киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең директоры Кудрявцева А.Н. эшче төркем әгъзаларына «Ачык Татарстан» һәм «капитан күпере» платформаларын интеграцияләү эше кысаларында булган мәгълүмати-аналитик проектларның төбәк өлешләре белән үзара бәйләнеше буенча башкарылган эш нәтиҗәләре һәм Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү индикаторларын исәпләү өчен методик алымнар буенча Татарстан Республикасы социаль-икътисадый мониторинг комитеты белән башкарылган эш нәтиҗәләре һәм индикаторлар исәбенә тиешле төзәтмәләр кертү турында мәгълүмат бирде, Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү мониторингын оештыру өчен максатчан күрсәткечләрне исәпләү (Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре киселешендә).

Шулай ук түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

Татарстан Республикасы мәгълүматлаштыру һәм элемтә министрлыгының мәгълүматларны эшкәртү үзәгендә булган мәгълүмат системаларын структуризацияләү һәм тасвирлау буенча башкарылган эш нәтиҗәләре турында.

Шәһәр төзелеше эшчәнлеген тәэмин итү буенча дәүләт мәгълүмат системасын булдырганда ведомствоара коммуникацияләрнең оештыру-технологик мәсьәләләре турында.

«Юл картасы» чараларын һәм Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм аның эшчәнлеге буенча эшче төркем киңәшмәләренең беркетмәләрен үтәү турында.

Киңәшмә эшендә шулай ук ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина һәм макроикътисадый анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаветдинова катнашты.