Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре катнашында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә һәм доллар курсына бәяләрнең волатильлеге белән бәйле ситуациянең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2021 елның 30 сентябре, пәнҗешәмбе

2021 елның 30 сентябрендә видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 ел, № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркем утырышы узды.

«Россия Федерациясе Хөкүмәте тарафыннан ИТ-тармакка ярдәм итү чараларының икенче пакетын раслау турында» гы мәсьәлә буенча утырышта катнашучылар Татарстан Республикасы дәүләт идарәсенең, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министрлыгының Цифрлы үсеш министрлыгы вәкиле чыгышын тыңладылар.

«Татарстан Республикасы Президентының 2021 елның 2 октябрендә узган шимбә киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министры чыгышында күтәрелергә тиешле проблемалы мәсьәләләр һәм аларны хәл итү буенча тәкъдимнәр» темасы кысаларында утырышта катнашучылар Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы вәкиленең чыгышын тыңладылар.

«Татарстан Республикасы Президентының 2021 елның 2 октябрендә узган шимбә киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы чыгышында күтәрелергә тиешле проблемалы мәсьәләләр һәм аларны хәл итү буенча тәкъдимнәр» темасы кысаларында Кама Тамагы муниципаль районы вәкиле чыгыш ясады.

Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы икътисадын үстерүне тәэмин итү буенча чараларны гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары вәкилләре чыгыш ясады.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән региональ сәясәт бүлеге башлыгы Мулукова Л.И. һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. катнаштылар.