Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре катнашында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә һәм доллар курсына бәяләрнең волатильлеге белән бәйле ситуациянең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадын тотрыклы үстерүне тәэмин итү чаралары планын гамәлгә ашыру буенча эш төркеме утырышы

2021 елның 3 декабре, җомга

2021 елның 2 декабрендә видеоконференцэлемтә режимында яңа коронавирус йогышы таралуга, нефтькә бәяләрнең волатильлеге һәм доллар курсының Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 20.03.2020 ел, № 620-р күрсәтмәсе белән расланган бәйле хәлнең начараюы шартларында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркем утырышы узды.

Утырышта катнашучылар муниципаль районнар һәм шәһәр округлары предприятиеләре һәм оешмаларының яңа федераль ярдәм чараларында катнашуы турында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы вәкиленең чыгышын, шулай ук Татарстан Республикасы Лаеш, Әтнә, Бөгелмә, Буа, Биектау, Зәй, Кайбыч, Мөслим, Питрәч, Балык Бистәсе муниципаль районнары вәкилләренең билгеләнгән мәсьәлә буенча шәрехләрен тыңладылар.

«Татарстан Республикасы икътисады үсешен тәэмин итү буенча чараларны гамәлгә ашыру» темасы кысаларында (Казан шәһәре муниципаль берәмлеге башлыгы тарафыннан 2021 елның 11 декабрендә узган республика киңәшмәсендә чыгыш ясарга планлаштырыла) Казан шәһәре муниципаль берәмлеге вәкиле чыгыш ясады.

Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары вәкилләре Казан шәһәре муниципаль берәмлегенең икътисадын үстерүне тәэмин итү буенча чараларны гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча чыгыш ясады.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор урынбасары Гарипов А.Ш., төбәк сәясәте бүлеге башлыгы Мулукова Л.И., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Рубцова С. А., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. һәм төбәк сәясәте бүлегенең әйдәп баручы белгече Кәлимуллина М.Ш. катнаштылар.