«Ачык хакимиятнең бердәм системасында җирле үзидарә оештыруның гомуми принциплары турында» 40361-8 номерлы Федераль закон проектына төзәтмәләрнең финанс блогы буенча фикер алышу буенча киңәшмә

2022 елның 24 гыйнвары, дүшәмбе

2022 елның 24 гыйнварында Татарстан Республикасы Дәүләт Советында Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары М.Г. Әхмәтов җитәкчелегендә «Ачык хакимиятнең бердәм системасында җирле үзидарә оештыруның гомуми принциплары турында» 40361-8 номерлы Федераль закон проектына төзәтмәләрнең финанс блогын тикшерү буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитетлары рәисләре А.Г. Хәбибуллин, Л.А. Якунин, комитет рәисе урынбасары К.А. Нугаев, Татарстан Республикасы финанс министрының беренче урынбасары – Казначылык департаменты директоры М.Д. Фәйзрахманов, Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Р.Р. Сираҗиев катнашты һәм чыгыш ясады.

Киңәшмәдә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор урынбасары А. Б. Гревцов катнашты