Приморье крае делегациясе Татарстан Республикасының индикатив идарә итү һәм карар кабул итү өчен мәгълүмати-аналитик модельләр эшчәнлеген тәэмин итү өлкәсендәге эшчәнлекне оештыру тәҗрибәсен өйрәнде

2022 елның 1 ноябре, сишәмбе

2022 елның 1 ноябрендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» ндә Приморье крае Губернаторы Аппараты җитәкчесе Маликова Д.М. һәм Приморье краеның циффрлы үсеш һәм элемтә министры урынбасары Виткалов И.Я. катнашында Приморье краеннан делегация булды.

Визит кысаларында Приморье крае вәкилләре «ТР ИСТҮ» ДБУ җитәкчелеге белән очраштылар.

Очрашу барышында ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең директоры А. Н.Кудрявцева индикатив идарә итү өлкәсендәге эшчәнлекне оештыру, Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион үзәгенең карарларын кабул итү һәм эшен оештыру өчен мәгълүмати-аналитик модельләр эшчәнлеген тәэмин итү тәҗрибәсе белән уртаклашты.

Очрашуда катнашучылар киләчәктә хезмәттәшлек итү турында килештеләр.

Киңәшмә эшендә шулай ук ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең директоры урынбасары Гарипов А. Ш., ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге» нең директоры урынбасары Гревцов А. Б., макроикътисад анализы бүлеге башлыгы Баһаутдитнова Е.В. һәм функциональ анализ бүлеге башлыгы Галиева Э. Р. катнашты.