Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген төзү һәм эшләтү буенча эшлекле төркем киңәшмәсе

2022 елның 3 ноябре, пәнҗешәмбе

2022 елның 3 ноябрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген төзү һәм эшләтү буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм фикер алышынды:

Кооперация чылбырлары һәм финанс модельләре турында мәгълүмат формалаштыру буенча ведомство норматив хокукый актларын әзерләү өлешендә хуҗалык итүче субъектлар өчен белем бирү программасын эшләүне күздә тота торган продукция җитештерүчеләр өчен кооперация чылбырлары системасын формалаштыру буенча» «Юл картасы» турында;

«Университет технологик эшмәкәрлеге платформасы» 20.06.2022 № ПР-141 федераль проекты кысаларында Татарстан Республикасында стартап-студияләр булдыру цифрлы үсешкә ярдәм итү Ассоциациясе утырышы йомгаклары буенча Татарстан Республикасы Президентының 5, 6 пунктларын үтәү турында;

Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең җаваплы башкарма органнары белән берлектә эшләнмәнең барышы турында:

Дәүләт һәм муниципаль контрактларны үтәү өчен кирәкле продукциянең Маркетинг үзәгендә Сатып алулар регламенты проекты, шул исәптән «икенче кул» сатып алуларын һәм РМҮДӘ Тарифлар буенча ТР ДК җайга салына торган оешмаларны сатып алу турында белешмәләр урнаштыруны да керү турында;

2022 елда ведомство карамагындагы оешмалар буенча Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары киселешендә сатып алулар турында мәгълүмат урнаштыру турында аналитик белешмә.

Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары, Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары җирле үзидарә органнары, оешмалар һәм предприятиеләрнең регламентларны, һөнәри стандартларны, компетенцияләр паспортларын Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары эшчәнлеге турындагы мәгълүматны чагылдыру буенча мәгълүмат эшчәнлеген оештыру өлешендә федераль күрсәткечләрнең билгеләнгән билгеләренә ирешүне тәэмин итү буенча регламентларны, һөнәри стандартларны, компетенцияләр паспортларын эшләп бетерү турында.

2022 елның 14.07.2022 ел, № РН-12-166 киңәшмә беркетмәсе белән расланган 2022 елның икенче яртыеллыгына эшче төркем эш планының 6-8 пунктларында күрсәтелгән чаралар формулировкаларын һәм аларны эшче төркем әгъзалары тәкъдимнәрен исәпкә алып үтәү срокларын үзгәртү буенча тәкъдимнәр турында.

 Киңәшмә эшендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., директор урынбасары Гревцов А. Б., инновацион сәясәт һәм функциональ анализ бүлеге башлыгы Галиева Э. Р., региональ сәясәт бүлеге начальнигы Мулукова Л.И., макроикътисад анализы бүлеге баш белгече Пугачева Е. А., икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. һәм макроикътисад анализы бүлегенең әйдәп баручы белгече Мөбинова С.И. катнаштылар.