Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшлекле төркем киңәшмәсе.

2022 елның 17 ноябре, пәнҗешәмбе

2022 елның 17 ноябрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген төзү һәм эшләтү буенча РН-12-288 номерлы эшче төркем киңәшмәсе беркетмәсенең 3 пунктын үтәү турында.

Массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре эшчәнлегенә Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары, Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары җирле үзидарә органнары матбугат секретарьлары компетенцияләре паспортларын кертү буенча юл картасын эшләү турында, Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары эшчәнлеге турында федераль күрсәткечләрнең билгеләнгән казанышларын тәэмин итү буенча мәгълүмат чагылдыру эшен оештыру өлешендә оешмалар һәм предприятиеләр.

 ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән киңәшмә эшендә директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч. Н., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Баһаутдинова Е.В., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. һәм макроикътисади анализ бүлеге әйдәп баручы белгече Мөбинова С. И. катнашты.