Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшлекле төркем киңәшмәсе

2022 елның 8 декабре, пәнҗешәмбе

2022 елның 8 декабрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе булды.

Киңәшмә барышында Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе вице-президенты В.В. Хоменконың Татарстан Республикасын фәнни-технологик үстерү дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында Инновацион һәм фәнни проектларга экспертиза уздыру алымнары, шул исәптән фундаменталь, гамәли һәм эзләнү тикшеренүләрен идентификацияләү, инновацион товарлар һәм хезмәтләр базарларын формалаштыру, экспертиза процессын цифрлаштыру һ. б. турында мәгълүмати хәбәре каралды һәм тикшерелде. 2022 елга Татарстан Республикасының фәнни-технологик үсешенең милли рейтингын формалаштыруда кулланыла торган күрсәткечләрне бәяләүгә якын килүләр.

Шулай ук Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнарының һәм югары уку йортларының 2022 елга Татарстан Республикасының фәнни-технологик үсеше милли рейтингы күрсәткечләрен исәпкә алу системасын камилләштерү буенча юл картасы (чаралар планы) проектына тәкъдимнәре турындагы мәсьәлә каралды.

 Киңәшмә эшендә «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч. Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., директор урынбасары Гревцов А. Б., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Баһаутдинова Е.В., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. һәм макроикътисади анализ бүлеге әйдәп баручы белгече Мөбинова С.И. катнаштылар.