Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнашында Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы

2023 елның 18 гыйнвары, чәршәмбе

2023 елның 18 гыйнварында Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университеты (Казан) мәйданында «2022 елда Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау системасы эшчәнлеге йомгаклары турында «Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узды. Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов һәм Россия Федерациясе Сәламәтлек саклау министрының беренче урынбасары В. С. Фисенко катнашуында» 2023 елга бурычлар һәм үсеш перспективалары» дигән темага киңәшмә.

Утырышта видеоконференцэлемтә режимында республиканың муниципаль районнары һәм шәһәр округлары җитәкчеләре катнашты.

Коллегия барышында төп доклад белән Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры М. Н.Садыйков чыгыш ясады, ул 2022 елда Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау системасы эшчәнлеге нәтиҗәләре турында сөйләде һәм 2023 елга бурычлар һәм үсеш перспективаларын билгеләде.

Татарстан Президенты үз чыгышында Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау системасындагы уңышларны билгеләп үтте һәм Татарстан медицина учреждениеләре коллективларына көндәлек хезмәтләре, һөнәри осталыклары һәм үз эшләренә булган мәхәббәтләре өчен рәхмәт белдерде.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән коллегия эшендә директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н. катнашты.