Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген төзү һәм эшләтү буенча эшче төркем киңәшмәсе

2023 елның 19 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2023 елның 19 гыйнварында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

Эшче төркем әгъзаларының тәкъдимнәрен исәпкә алып, инновацион һәм фәнни эшчәнлек нәтиҗәләренә экспертиза үткәрүне оештыру буенча Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе алымнары турында.

Эшче төркем әгъзалары тәкъдимнәрен исәпкә алып, Милли рейтинг күрсәткечләрен мониторинглау системаларын Татарстан Республикасы фәнни-технологик үсеше дәүләт программасы күрсәткечләрен мониторинглау системасы белән интеграцияләү буенча Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тәкъдимнәре турында.

 ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге ннән киңәшмә эшендә Кудрявцева А.Н., директор урынбасары Гайзатуллина X.Н., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Баһаутдинова Е.В.., макроикътисад анализы бүлегенең әйдәп баручы белгече Мөбинова С. И. һәм икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. катнаштылар.