Татарстан Республикасы Дәүләт Советында «түгәрәк өстәл» форматында чара уздыру

2023 елның 1 марты, чәршәмбе

2023 елның 1 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт Советында (утырышларның кече залы) «түгәрәк өстәл» форматында бакчачылык коммерцияле булмаган оешмаларга дәүләт ярдәме программасын гамәлгә ашыру барышын карау мәсьәләсе буенча утырыш узды.

Татарстан Республикасы Дәүләт Советыннан әлеге мәсьәлә буенча фикер алышуда Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты рәисе урынбасары Һадиев Т.Г., Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Дәүләт корылышы һәм җирле үзидарә комитеты рәисе урынбасары Миргалимов Х. Г., кызыксынган министрлыклар һәм ведомстволар, территориаль федераль хакимият органнары, бакчачылык коммерциячел булмаган оешмалар вәкилләре катнашты.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән чарада директор урынбасары Гревцов А. Б. катнашты.