Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе

2023 елның 16 мартында «ТР ЦЭСИ» ДБУ директоры А.Н. Кудрявцева җитәкчелегендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында Югары уку йортлары ректорларының ИКТ-белгечлекләр буенча укучылар өчен бюджет урыннарын арттыру мәсьәләсе буенча чыгышлары каралды һәм тикшерелде.

 Киңәшмә эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, директор урынбасары А. Ш. Гарипов, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Э. Ф. Зиннурова катнашты.