Балалар һәм яшьләрнең ялын һәм сәламәтләндерүен оештыру буенча ведомствоара комиссия утырышы

2023 елның 26 июле, чәршәмбе

2023 елның 26 июлендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Л.Р. Фазлыева рәислегендә балалар һәм яшьләрнең ялын һәм сәламәтләндерүен оештыру буенча ведомствоара комиссия утырышы узды.

Киңәшмәдә түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

2023 елгы җәйге сәламәтләндерү кампаниясен гамәлгә ашыру барышы турында.

Татарстан Республикасы балалар сәламәтләндерү оешмаларында балаларның санитар-эпидемиологик иминлеге турында.

Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан җәйге ял һәм балаларны савыктыру стационар объектларында ачыкланган янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү һәм хокук бозулар турында.

2023 елгы җәйге сәламәтләндерү кампаниясе барышында җәмәгать тәртибен саклауны тәэмин итү турында.

Киңәшмә эшендә социология бүлегенең әйдәп баручы белгече Ф.Н. Степанова катнашты.