2023 елның 24 августы, пәнҗешәмбе

2023 елның 24 августында Казан Кремлендә "Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр Советы» Ассоциациясе рәисе Э.С. Гобәйдуллин җитәкчелегендә, республика Премьер-министрының беренче урынбасары Р. К. Нигъмәтуллин катнашында, «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр советы» Ассоциациясе президиумы утырышы узды.

Утырышта түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнары һәм Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте органнары арасында шәһәр төзелеше эшчәнлеге өлкәсендә вәкаләтләрне яңадан бүлү турында» Татарстан Республикасы законы проекты хакында (докладчы - Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Айзатуллин М.М.).

Татарстан Республикасы муниципаль районнарында һәм шәһәр округларында «беренче хәрәкәт» гомумроссия иҗтимагый-дәүләт балалар һәм яшьләр хәрәкәте эшчәнлеген оештыру мәсьәләләре турында (докладчы - Татарстан Республикасы Рәис ярдәмчесе Сөләйманов Т.Д.).

Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре территориясендә муниципаль-шәхси партнерлык механизмын кулланып инвестицион проектларны сайлап алу турында (докладчы - Татарстан Республикасының инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Миңнуллина Т.И.).

Утырыш эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты һәм чыгыш ясады.