Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 12 октябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 12 октябрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Белем дәрәҗәсе» федераль күрсәткечен исәпләү өчен 5 контурлы модельгә үзгәрешләр кертү буенча тәкъдимнәр турында.

Булган мәгълүмат системаларында муниципаль һәм төбәк дәрәҗәләрендә «мәгариф дәрәҗәсе» күрсәткечләрен җыю буенча тәкъдимнәр турында.

«Мәгариф дәрәҗәсе» күрсәткеченең формулировкасын һәм аны исәпләү алгоритмын үзгәртү турында тәкъдим белән Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгына мөрәҗәгать әзерләү турында.

«Контроль» модулендә һәм «мәгълүматлар фабрикасы»нда Россия Федерациясе Президентының 04.02.2021 № 68 Указы белән расланган Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи затлары эшчәнлегенең һәм Россия Федерациясе субъектларының башкарма органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү өчен күрсәткечләр исемлегенә керүче «мәдәни чараларга барулар саны» күрсәткечен интеграцияләү буенча Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы белән берлектә үткәрелгән эш турында.

Республика башкарма хакимияте органнары һәм учреждениеләре тарафыннан турыдан-туры федераль мәгълүмат системаларына җиткерелә торган мәгълүматлар өчен региональ «көзге» булдыру буенча тәкъдимнәр турында.

Россия Төзелеш Министрлыгының «акыллы шәһәр» шәһәр хуҗалыгын цифрлаштыру буенча ведомство проектында Татарстан Республикасы күрсәткечләрен арттыру буенча чаралар планын үтәү буенча республика башкарма хакимияте органнарының җаваплы хезмәткәрләрен тыңлау.

Утырыш эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, директор урынбасары А. Ш. Гарипов һәм макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова катнаштылар.