Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 26 октябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 26 октябрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

«Мәгълүматлар фабрикасына» «мәгариф белән капланган 15-21 яшьлек халыкның өлеше», «имин булмаган гаиләләрдән килгән балалар», «авыру балалар» күрсәткечләрен тәкъдим итү мәсьәләсе турында.

«Мәдәни чараларга йөрүчеләр саны» Федераль күрсәткеченең 13 декомпозир күрсәткече мәгълүмат чыганакларын билгеләү һәм күрсәткеч паспортын тутыру турында.

«Татарстан Республикасы цифрлы трансформация үзәге» ДКУ, «Инностейдж» ДК белән күрсәтелгән чыганакларда мәгълүматлар булу; «мәгълүматлар фабрикасында» Татарстан Республикасы бүленгән Ситуация үзәге платформасы өчен мәгълүматлар витринасын эшләү; «Контроль» модуленә һәм «мәгълүматлар фабрикасына» федераль күрсәткечнең 13 декомпозир күрсәткечләрен кертү мәсьәләсен эшләү турында» чаралар.

«Акыллы шәһәр» шәһәр хуҗалыгын цифрлаштыру буенча Россия Төзелеш министрлыгының ведомство проектында Татарстан Республикасы күрсәткечләрен арттыру буенча чаралар планын үтәү буенча җаваплы республика башкарма хакимияте органнарын тыңлау нәтиҗәләре турында.

Федераль мәгълүмат системаларын кулланып, республика башкарма хакимият органнары һәм учреждениеләре тарафыннан җибәрелә торган мәгълүматның төбәк «көзгесен» булдыру ысуллары буенча тәкъдимнәр турында.

Эш төркеме әгъзаларының тәкъдимнәрен исәпкә алып, товарларның һәм хезмәтләрнең инновациялелеген бәяләү методикасына тәкъдимнәрне эшләп бетерү, төшенчә аппаратын билгеләп, предприятиеләр, учреждениеләр һәм оешмалар тарафыннан 4 нче «инновация» формасы буенча хисап формалаштыру; тәкъдимнәрне Татарстан Республикасының норматив хокукый акты белән раслау турында. Әлеге мәсьәләне республика башкарма хакимият органнарында карау буенча стратегик сессияләр үткәрү нәтиҗәләре турында.

Утырыш эшендә «ЦЭСИ РТ» ДБУдан директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гревцов А. Б., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Багаутдинова Е.В., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Пугачева Е. А. һәм макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече Айметова С. И. катнаштылар.