Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 9 ноябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 9 ноябрендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм оешмаларының инновацион эшчәнлеге нәтиҗәләрен мониторинглау методикасын, дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнарының, статистика органнарының, хуҗалык итүче субъектларның, шулай ук инновацион эшчәнлекне мониторинглау процессында вәкаләтле органнарның үзара хезмәттәшлеге Регламентын эшләп бетерү турында. «Азык-төлек һәм процесс инновацияләре мисаллары» бүлеген тәмамлау турында.

Россия Федерациясе субъектларының югары вазыйфаи зат урынбасарларының (югары башкарма хакимият органнары җитәкчеләренең) цифрлы трансформация өчен җаваплы булган нәтиҗәлелек һәм нәтиҗәлелек күрсәткечләрен үтәү рейтингында «цифрлы өлгерү» күрсәткеченең билгеләнгән кыйммәтләренә ирешү буенча планлаштырылган һәм үткәрелә торган чаралар турында республика башкарма хакимият органнары җитәкче хезмәткәрләрен тыңлау.

«Татарстан Республикасы Рәисе эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген һәм Татарстан Республикасы башкарма хакимияте органнары эшчәнлеген бәяләү күрсәткечләрен исәпләү өчен башлангыч мәгълүматларны идентификацияләүне оештыру-техник яктан тәэмин итү турында» Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Карары проектын ведомствоара килештерү һәм раслау хакында.

Республика һәм муниципаль башкарма хакимият органнары һәм учреждениеләре тарафыннан федераль мәгълүмат системаларына җибәрелә торган мәгълүматларның төбәк «көзгесен» булдыру кысаларында мәгълүмат җыюның оештыру-технологик үзенчәлекләрен бәяләү нәтиҗәләре турында.

Киңәшмә эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Е. А. Пугачева һәм макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С. И. Айметова катнаштылар.