Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре катнашында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 16 ноябре, пәнҗешәмбе

2023 елның 16 ноябрендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча республика чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырышта министрлыклар, ведомстволар, федераль хакимият органнарының территориаль органнары, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре вәкилләре катнашты.

Утырыш кысаларында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

Социаль әһәмиятле товарларга бәяләрне мониторинглау һәм контрольдә тоту турында.

Кече һәм урта эшкуарлык өлкәсендә эшләүчеләр саны турында.

Муниципаль контрольне гамәлгә ашырганда контроль (күзәтчелек) органнарына судка кадәр шикаять бирү механизмын, аларның вазыйфаи затларының гамәлләрен (гамәлсезлеген) кертү турында.

Татарстан Республикасында электрон сәүдә үсеше турында.

Утырыш эшендә региональ сәясәт бүлеге башлыгы Л. И. Мулукова һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Э. Ф. Зиннурова катнаштылар.