2023 елның 29 ноябре, чәршәмбе

2023 елның 29 ноябрендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Республикасы Премьер – министры урынбасары-Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры М.А. Җәббаров рәислегендә Татарстан Республикасы кызыксынган министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре катнашында Татарстан Республикасында бакчачылык һәм бакчачылыкны үстерү өлкәсендә җаваплылык үзәген билгеләү мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

«ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А.Н.Кудрявцева киңәшмә эшендә катнашты һәм Татарстан Республикасы башкарма хакимияте органнарының бакчачылык коммерцияле булмаган ширкәтләрен үстерү һәм төзекләндерү буенча эшен бәяләү һәм бакчачылык һәм бакчачылыкны үстерү өлкәсендә җаваплылыкның бердәм үзәген булдыру тәкъдиме белән чыгыш ясады.