Шәһәр төзелеше өлкәсендә вәкаләтләрне яңадан бүлү мәсьәләсе буенча киңәшмә

2023 елның 8 декабре, җомга

2023 елның 7 декабрендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Нигъмәтуллин Р.К. рәислегендә республиканың кызыксынган министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре катнашында шәһәр төзелеше эшчәнлеге өлкәсендә вәкаләтләрне тапшыруның проблемалы мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнары һәм Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте органнары арасында шәһәр төзелеше эшчәнлеге өлкәсендә вәкаләтләрне яңадан бүлү турында» Татарстан Республикасы законы проекты каралды, шул исәптән шәһәр төзелеше эшчәнлеге буенча эшләрнең җентекле исемлеге, җирле үзидарә органнарында саклана торган һәм республика дәрәҗәсенә тапшырыла торган характеристикалары, шулай ук аларның оештыру һәм мәгълүмати технологияләре башкару турында фикер алыштылар.

Киңәшмә эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты һәм чыгыш ясады.