Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Алтынчы чакырылышының илле икенче утырышы

2024 елның 29 марты, җомга

2024 елның 29 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт Советының алтынчы чакырылышының илле икенче утырышы узды.

Сессия эшендә Татарстан Республикасы Р.Н.Миңнеханов, Татарстан Республикасы Премьер-министры А. В. Песошин, Хөкүмәт әгъзалары, чакырылганнар катнашты.

Утырышны Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Ю.З. Камалтынов үткәрде. Барлыгы көн тәртибенә 26 сорау куелды.

Утырыш кысаларында парламентарийларга Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе хисабы тәкъдим ителде. Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе президенты Р.Н. Миңнеханов республиканың фәнни җәмәгатьчелеге эшенең нәтиҗәләре турында доклад белән чыгыш ясады.

Шулай ук парламентарийлар Татарстаннан сайланган сигезенче чакырылыш РФ Федераль Союз Дәүләт Думасы депутатларының эш нәтиҗәләре турында фикер алыштылар. Бу мәсьәлә буенча мәгълүмат белән Дәүләт Думасы депутаты А. З. Фәррахов чыгыш ясады.

Утырышта шулай ук Татарстан Республикасында бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, эшмәкәрләр хокукларын яклау буенча Татарстан Республикасы Рәисе каршындагы вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының гражданлык җәмгыяте институтларының торышы һәм үсеше һәм көн тәртибендәге башка мәсьәләләр турындагы йомгаклау докладлары тыңланды һәм фикер алышынды.

Утырыш эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты.