Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 14 июне, җомга

2024 елның 13 июнендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Гражданнар һәм юридик затларның мөрәҗәгатьләре һәм гаризалары белән эшләү буенча интеграцияләнгән система булдыру проекты буенча юл картасын гамәлгә ашыру турында;

Шәһәр белән идарә итү муниципаль үзәген булдыру буенча «Юл картасы» проектын эшләү турында (Казан шәһәре Башкарма комитеты вәкиле мәгълүматлары);

Татарстан Республикасында киңлек мәгълүматларыннан файдаланучы катнашучыларны интеграцияләү этапларын башкаруның җаваплы вазыйфаи затларын билгеләү буенча алымнар һәм сроклар турында;

5.06.2024 № рН-12-154 (Татарстан Республикасы спорт һәм мәгариф һәм фән министрлыклары вәкилләре мәгълүматлары) Татарстан Республикасы бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркем киңәшмәсе беркетмәсе чараларының үтәлеше турында.

Киңәшмә эшендә «ТР ИСТҮ» ДБУдан директор А. Н. Кудрявцева, директор урынбасары Ч.Н. Гайзатуллина, директор урынбасары А.Ш. Гарипов, директор урынбасары А. Б. Гревцов, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е.В. Баһаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгечләре Э. Ф. Зиннурова, Г. Р. Шәйхетдинова катнаштылар.