2024 елның 18 июне, сишәмбе

2024 елның 17 июнендә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры О.В. Коробченко җитәкчелегендә Татарстан Республикасында сәнәгать һәм сәүдә тармакларын кадрлар белән тәэмин итү мәсьәләләре буенча эшче төркем утырышы узды.

Утырышта Татарстан Республикасы сәнәгате тармакларын кадрлар белән тәэмин итүнең актуаль мәсьәләләре, яшьләрне, шул исәптән якын һәм ерак чит илләрдән дә, җәлеп итү, хезмәт ресурсларын әзерләү һәм аларның квалификациясен күтәрү буенча эшләрнең торышы каралды.

Утырышта «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры урынбасары А. Б. Гревцов катнашты һәм чыгыш ясады.