Җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының дүртенче утырышы

2024 елның 9 октябре, чәршәмбе

2024 елның 9 октябрендә Татарстан Республикасы Рәисе Р. Н.Миңнеханов катнашында җиденче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының дүртенче утырышы узды.

Утырышны Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Ф. Х. Мөхәммәтшин уздырды.

Утырыш көн тәртибенә 7 мәсьәлә кертелде,шул исәптән 4 республика законы проекты һәм бер федераль закон проекты.

2025-2027 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсеш фаразы турындагы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы икътисад министры М. Р. Шаһиәхмәтов сөйләде.

Татарстан Республикасы финанс министры Р.Р. Гайзатуллин 2025 ел һәм 2026 һәм 2027 елларның планлы чоры Татарстан Республикасы бюджеты турында доклад белән чыгыш ясады.

2025 елга һәм 2026 һәм 2027 еллар план чорына Татарстан Республикасы территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды бюджеты проекты турындагы доклад белән «Татарстан Республикасы территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды» дәүләт учреждениесе директоры А.М. Мифтахова чыгыш ясады.

«ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУдан киңәшмә эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты.