2022 елның 18 гыйнвары, сишәмбе

2022 елның 18 гыйнварында Казан шәһәрендә Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узды.

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында консолидацияләгән һәм республика бюджетына кергән җир кишәрлекләрен арендалаган өчен кергән табыш нәтиҗәләре ясалды.

Киңәйтелгән коллегиядә Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Р.К. Нигъмәтуллин, Татарстан Республикасы буенча дәүләт теркәве, кадастр һәм картография федераль хезмәте идарәсе җитәкчесе урынбасары Л. Б. Борһанова, «Дәүләт кадастр бәяләве үзәге» ДБУ директоры Л. И. Хамзина, Татарстан Республикасы Хисап палатасы аудиторы А. А. Якупов, «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ генераль директоры Я. В. Геллер катнаштылар һәм чыгыш ясадылар.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән коллегия эшендә директор урынбасары А. Б. Гревцов катнашты