2022 елның 21 гыйнвары, җомга

2022 елның 21 гыйнварында Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында «Татарстан Республикасы агломерацияләрен социаль-икътисадый үстерү проблемалары һәм перспективалары» стратегик сессиясе узды.

Чарада РФ Хисап палатасы рәисе А. Л.Кудрин, Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов, Татарстан Республикасы Премьер-министры А. В. Песошин, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы икътисад министры М. Р. Шаһиәхмәтов, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, Россия галимнәре һәм экспертлары чыгыш ясады.

Киңәшмәдә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр Үзәге»нең директор урынбасары А. Ш. Гарипов һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече О. В. Миронов катнаштылар.