2022 елның 1 августы, дүшәмбе

2022 елның 29 июлендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында халыкның тормыш сыйфатын һәм аларның эшчәнлеге нәтиҗәлелеген бәяләү индикаторлары буенча Идарәгә Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары тарафыннан дәүләт заданиесен үтәү нәтиҗәләре һәм башкару дисциплинасының торышы турындагы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты утырышы булды.

Билгеләнгән мәсьәлә буенча доклад белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты Җитәкчесе Гафаров Ш. Х., Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Шәмсиев А.Д. һәм Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Сабурская С. Х. чыгыш ясады.

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрының беренче урынбасары Галиев А.И. «Дәүләт яки муниципаль милектә булган, шул исәптән җир кишәрлекләрен файдаланылмый торган (өлешчә файдаланыла торган) мөлкәтне, шул исәптән файдаланылмый торган мөлкәтне, шул исәптән җир кишәрлекләрен әйләнешкә кертү» темасына чыгыш ясады.

Утырышта ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге»ннән директор Кудрявцева А.Н. катнашты.