Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгында шәһәр тирәлегенең сыйфаты индексын формалаштыру мәсьәләсе буенча киңәшмә

2022 елның 8 ноябре, сишәмбе

2022 елның 8 ноябрендә Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы Россия Федерациясенең аерым субъектларының региональ хакимият органнары вәкилләре катнашында шәһәр тирәлегенең сыйфаты индексын формалаштыру мәсьәләсе буенча видеоконференцэлемтә режимында киңәшмә уздырды.

Киңәшмә кысаларында түбәндәге мәсьәләләр буенча чыгышлар тыңланды һәм фикер алышынды:

- торак белән тәэмин итү, инженер һәм социаль инфраструктура өлешендә территориянең инфраструктура тәэмин ителеше индексын үлчәү алымнары;

- шәһәр мохитенең сыйфат индексын формалаштыру.

Киңәшмә эшендә ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән директор урынбасары А.Ш. Гарипов, әлеге учреждениеләр базасының администрацияләү бүлеге башлыгы Н. Р. Газетдинова, әлеге учреждениеләр базасының администрацияләү бүлегенең баш белгече Гузенфельд А.Р. һәм макроикътисад анализы бүлегенең әйдәп баручы белгече Мөбинова С. И. катнаштылар.