Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнашында «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр советы» ассоциациясенең XVII съезды

2022 елның 21 декабре, чәршәмбе

2022 елның 21 декабрендә «Корстон» КСККда «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре советы» Ассоциациясенең XVII съезды узды.

Съезд эшендә Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе М. Ш. Шәймиев, Татарстан Республикасы Премьер-министры А. В. Песошин, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Мөхәммәтшин Ф. Х., Казан шәһәре мэры И. Р. Метшин катнашты.

Съезд эшенең башында «Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләр Советы» Ассоциациясе рәисе Гобәйдуллин Э.С. Ассоциациянең 2022 елдагы эше турында хисап тәкъдим итте.

Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов чыгышында агымдагы елда уртак эшкә йомгак ясады һәм киләсе елга бурычлар билгеләде.

Билгеләнгән проблемалардан чыгып, съезда республиканың дәүләт хакимияте органнары һәм җирле үзидарә органнары белән бергәләп хәл итү өчен кайбер өстенлекле бурычларны билгеләделәр.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән съезд эшендә директор Кудрявцева А.Н. катнашты.