Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре катнашында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 12 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2023 елның 12 гыйнварында муниципаль берәмлекләр катнашында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырыш барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

2023 елга Татарстан Республикасында кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү кысаларында бурычлар турында.

Татарстан Республикасында инвестицион активлыкны стимуллаштыру турында.

Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең социаль-икътисадый үсеше рейтингын формалаштыруның яңа методикасы турында.

 ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән утырыш эшендә директор урынбасары Гарипов А. Ш. һәм төбәк сәясәте бүлеге башлыгы Мулукова Л.И. катнаштылар.