Татарстан Республикасы Президенты Р.Н. Миңнеханов катнашында Татарстан Республикасының мәдәни мирас объектларын саклау буенча комитетының һәм туризм буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитетының уртак йомгаклау коллегиясенең уртак утырышы.

2023 елның 17 гыйнвары, сишәмбе

2023 елның 17 гыйнварында ИТ-паркта Татарстан Республикасының мәдәни мирас объектларын саклау буенча комитетының һәм Татарстан Республикасының туризм буенча дәүләт комитетының «2022 елда Мәдәни мирасны саклау һәм туризмны үстерү өлкәсендә эш йомгаклары һәм 2023 елга бурычлар турында» уртак коллегиясенең утырышы булды.

Видеоэлемтә буенча коллегиядә катнашучыларны Россия Федерациясе Икътисадый үсеш министры урынбасары Д.С. Вахруков сәламләде.

«2022 елда Мәдәни мирасны саклау өлкәсендәге эш йомгаклары һәм 2023 елга бурычлар турында» доклад белән ТР Мәдәни мирас объектларын саклау комитеты рәисе Гущин И.Н. чыгыш ясады.

Татарстан Республикасының туризм буенча Дәүләт комитеты рәисе Иванов С.Е. республика дәүләт комитетының 2022 елдагы эш йомгаклары һәм 2023 елга бурычлары турында сөйләде, комитетның 2023 елга төп өстенлекләрен билгеләде.

Йомгаклау чыгышында Татарстан Президенты Р.Н. Миңнеханов ведомстволарга мәдәни мирасны саклау буенча башкарылган эшләре өчен рәхмәт белдерде һәм яңа туристик маршрутларны үстерү кирәклегенә игътибар итте.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән коллегия эшендә директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н. катнашты.