Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген төзү һәм эшләтү буенча эшче төркем киңәшмәсе

2023 елның 21 феврале, сишәмбе

2023 елның 21 февралендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген булдыру һәм эшләтү буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

Инновацион продукт (предприятие, сәнәгать мәйданчыгы яки Татарстан Республикасы буенча Дәүләт статистикасы федераль хезмәтенең территориаль органына мәгълүматлар бирә торган объектлар исемлегенә кергән башка объект мисалында инновацион һәм фәнни эшчәнлек нәтиҗәләренә экспертиза үткәрүне оештыру буенча технологик чылбыр проекты турында.

Милли рейтинг күрсәткечләрен мониторинглау системаларын Татарстан Республикасының фәнни-технологик үсеше дәүләт программасы күрсәткечләрен мониторинглау системасы белән интеграцияләү буенча башкарылган эш нәтиҗәләре турында (милли рейтинг күрсәткечләрен һәм региональ проектларны Милли рейтинг методологиясен аңлатканда Татарстан Республикасының фәнни-технологик үсеше дәүләт программасына кертү өлешендә).

2023 елга Татарстан Республикасы Фәннәр Академиясе дәүләт биременә инновацион һәм фәнни проектларны экспертизалау һәм гамәлгә ашыру эшен кертү буенча башкарылган эш турында.

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы тарафыннан югары уку йортлары ректорларының эшче төркем киңәшмәләрендә чыгыш ясауның типовой планын эшләү һәм киңәшмәнең 07.02.2023 № РН-12-27 беркетмәсенең 4.3 пунктында күрсәтелгән мәсьәләләрне эшкәртү буенча үткәрелгән эш турында.

 ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән киңәшмә эшендә Кудрявцева А.Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Баһаутдинова Е.В., икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече Миронов О. В., макроикътисад анализы бүлегенең әйдәп баручы белгече Мөбинова С. И. һәм икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. катнаштылар.