Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 2 марты, пәнҗешәмбе

2023 елның 2 мартында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы икътисадының тотрыклы үсешен тәэмин итү буенча республика чаралар планын гамәлгә ашыру буенча эшче төркемнең чираттагы утырышы узды.

Утырышта министрлыклар, ведомстволар, федераль хакимият органнарының территориаль органнары, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре вәкилләре катнашты.

Эшче төркем утырышы кысаларында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

2023 елда Татарстан Республикасы икътисадының социаль-икътисадый тотрыклылыгын һәм үсешен тәэмин итү буенча чаралар планы («юл картасы») үтәлешен мониторинглауны оештыру турында.

Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлык субъектлары җитештерә торган продукцияне экспортлау турында.

Төп капиталга инвестицияләр күләме турында мәгълүматны формалаштыру тәртибе турында.

ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән утырыш эшендә Региональ сәясәт бүлеге башлыгы Мулукова Л.И. һәм икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече Зиннурова Э. Ф. катнашты.