Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 31 марты, җомга

2023 елның 30 мартында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды һәм тикшерелде:

6 югары уку йорты ректорларын ИКТ-белгечлекләр буенча укучылар өчен бюджет урыннарын арттыру мәсьәләсе буенча тыңлау.

2022 ел йомгаклары буенча Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан беркетелгән федераль күрсәткечләргә ирешү, 2023 елга бурычлар һәм 2022 елга һәм 2023-2025 елларга план кыйммәтләрен төзәтү буенча тәкъдимнәр турында.

Киңәшмә эшендә директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Багаутдинова Е.В., функциональ анализ бүлеге башлыгы Галиева Э. Р., макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече Мөбинова С. И. һәм икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең әйдәп баручы белгече  Э. Ф. Зиннурова катнаштылар.