Республика башкарма хакимият органнарына һәм Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнарына буйсынучы оешмаларны оптимальләштерү мәсьәләсе буенча киңәшмә

2023 елның 19 апреле, чәршәмбе

2023 елның 19 апрелендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппараты Җитәкчесе Ш. Х.Гафаров җитәкчелегендә республиканың кызыксынган министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре катнашында республика башкарма хакимият органнарына һәм Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнарына буйсынучы оешмаларны оптимальләштерү, шулай ук республика башкарма хакимият органнарында бердәм штат расписаниесен формалаштыру мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

«ТР ЦЭСИ» ДБУ директоры А.Н. Кудрявцева киңәшмә эшендә катнашты һәм «Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнарына һәм Татарстан Республикасы җирле үзидарә органнарына буйсынучы оешмаларны инфраструктуралы оптимальләштерү турында» һәм «Бердәм штат расписаниесен формалаштыру өлешендә Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары структурасы стандартына төзәтмәләр кертү турында» докладлар белән чыгыш ясады.