Татарстан Республикасы делегациясенең Түбән Новгород өлкәсенә сәфәре

2023 елның 5 мае, җомга

2023 елның 24 апреленнән 2023 елның 26 апреленә кадәр Татарстан Республикасы Дәүләт Советы, «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУ, «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр советы» ассоциациясе белгечләре составында Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Дәүләт төзелеше һәм җирле үзидарә комитеты рәисе Хәбибуллин А.Г. җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе җирле үзидарә органнары эшчәнлеген оештыру өлешендә закон чыгару органы эше белән танышу максатыннан Түбән Новгород өлкәсенең Закон чыгару җыелышында булды.

Күрешү кысаларында белгечләр Түбән Новгород өлкәсенең бер дәрәҗәле җирле үзидарә системасына күчүне җайга салучы норматив хокукый актлары, Түбән Новгород өлкәсе Закон чыгару Җыелышы комитетлары эшчәнлеге, шулай ук Сергач һәм Бутурлы муниципаль округларында җирле үзидарә оештыру, Түбән Новгород өлкәсендә инициативалы бюджетлаштыруны гамәлгә ашыру һәм Түбән Новгород шәһәрендә иҗтимагый үзидарәләрнең территориаль органнары эше белән таныштылар.

Чарада ДБУ «Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ннән төбәк сәясәте бүлеге башлыгы Л. И. Мулукова катнашты.