2023 елның 14 июне, чәршәмбе

2023 елның 14 июнендә Татарстан Республикасы Мәгариф министрлыгында министр урынбасары Әсәдуллина А.М. рәислегендә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының, Татарстан Республикасы Финанс министрлыгының җитәкче хезмәткәрләре катнашында «2024 елга ятим балалар һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балалар өчен оешмаларның һәм Россия Федерациясе субъектларында балигъ булмаган гражданнарга карата опека һәм попечительлек органнарының бердәм буйсыну моделенә күчү» мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә катнашучыларның көн тәртибе белән билгеләнгән тема буенча хәбәрләре тыңланды һәм тикшерелде.

Киңәшмә эшендә социология бүлеге башлыгы Казанцева Л.Ф. катнашты һәм чыгыш ясады.