Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 15 июне, пәнҗешәмбе

2023 елның 15 июнендә «ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А. Н.Кудрявцева рәислегендә видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

2023 елның I кварталы йомгаклары буенча РФ субъектларының югары вазыйфаи затлары (дәүләт хакимиятенең югары башкарма органнары җитәкчеләре) эшчәнлегенең һәм РФ субъектларының башкарма хакимият органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү күрсәткечләре исемлегенә кергән күрсәткечләр буенча Татарстан Республикасы позициясен начарлатуның проблемалы мәсьәләләре һәм мөмкин булган куркынычлары турында.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы эшчәнлегенә кагылышлы өлешендә эшче төркем эшчәнлеге тематикасы буенча эшче төркем беркетмәләренең, шулай ук Раис һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте йөкләмәләренең үтәлешен анализлау турында.

цифрлы үсешкә ярдәм итү Ассоциациясе утырышында Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н.Миңнеханов тарафыннан расланган 03.12.2020  № ПР-249 беркетмәсенең 1.4 пунктның үтәлеше турында.

Эшче төркем беркетмәләренең Татарстан Республикасы Цифрлы үсеш, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министрлыгы эшчәнлегенә кагылышлы, шулай ук Рәис һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте йөкләмәләренең үтәлешен анализлау турында.

10.11.2022 № РН-12-288 эшче төркем киңәшмәсе беркетмәсе белән расланган Татарстан Республикасының кооперация чылбырларын формалаштыру буенча Юл картасы чараларын гамәлгә ашыру турында.

 Киңәшмә эшендә директор урынбасары Ч.Н. Гайзатуллина, макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Е.В. Баһаутдинова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Е. А. Пугачева һәм макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С.И. Мөбинова катнаштылар.