Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнары структурасын камилләштерү мәсьәләләре буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 4 августы, җомга

2023 елның 4 августында Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Раис Администрациясе җитәкчесенең беренче урынбасары – территорияләр белән эшләү идарәсе башлыгы И.М. Гарипов рәислегендә республиканың кызыксынган министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре катнашында Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең җирле үзидарә органнары структурасын камилләштерү мәсьәләләре буенча эшче төркем утырышы узды.

Утырышта катнашучыларның көн тәртибе белән билгеләнгән тема буенча хәбәрләре тыңланды һәм тикшерелде.

«ТР ИСТҮ» ДБУ директоры А. Н.Кудрявцева утырыш эшендә катнашты һәм «муниципаль районнарның ОМС вазыйфаларының норматив штат санын килештерү турында»гы мәсьәлә буенча доклад белән чыгыш ясады.