Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2023 елның 10 августы, пәнҗешәмбе

2023 елның 10 августында видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге сораулар тыңланды һәм тикшерелде:

Салым хисабын тапшырмау сәбәпле ИБСМПДАН чыгарылган предприятиеләр белән эшләү буенча җаваплы республика башкарма хакимият органнарын, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрен; икътисади яктан актив булмаган, шулай ук икътисади эшчәнлекнең чын һәм теркәлгән төренә туры килмәгән предприятиеләрне тыңлау.

Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы тарафыннан «акыллы шәһәр» проектын администрацияләү эше, күрсәтү министрлыгына беркетелгән теләләрне исәпләү тәртибе, булган проблемалы мәсьәләләр турында.

Татарстан Республикасы дәүләт идарәсе, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә цифрлы үсеш министрлыгы тарафыннан «акыллы шәһәр» проектына җитәкчелек итү эше, Министрлыкка беркетелгән күрсәткечләрне исәпләү тәртибе, булган проблемалы мәсьәләләр турында.

Казан шәһәре Башкарма комитетының Россия Төзелеш Министрлыгының «акыллы шәһәр» шәһәр хуҗалыгын цифрлаштыру буенча ведомство проектында катнашуы, Казан шәһәре IQ индексын исәпләү тәртибе турында.

 Киңәшмә эшендә директор Кудрявцева А. Н., директор урынбасары Гайзатуллина Ч.Н., директор урынбасары Гарипов А. Ш., макроикътисади анализ бүлеге башлыгы Багаутдинова Е.В., икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлеге башлыгы Пугачева Е. А. һәм макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече Мөбинова С. И. катнаштылар.