Татарстан Республикасында «Эффектив регион» пилот проектын гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының һәм Координация советының уртак утырышы

2023 елның 17 августы, пәнҗешәмбе

2023 елның 17 августында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н. Миңнеханов катнашында Татарстан Республикасында «Эффектив регион» пилот проектын гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты һәм координация советының уртак утырышы узды.

Утырышта республиканың «аркылы инвестицион агым» проектында катнашу, предприятиеләрне газ, электр, су һәм җылылык белән тәэмин итү челтәрләренә технологик тоташтыру, шулай ук җир кишәрлекләрен арендага алу мәсьәләләре тикшерелде.

Билгеләнгән мәсьәләләр буенча докладлар белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы икътисад министры М. Р. Шаһиәхмәтов, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары чыгыш ясады – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры О.В. Коробченко, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Айзатуллин М. М., Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Аглиуллин Ф. А., Татарстан Республикасы Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Т.И.Миңнуллина, шулай ук «Росатом «дәүләт корпорациясенең» Росатом «җитештерү системалары» АҖ проекты җитәкчесе Репьев Д. А. чыгыш ясадылар.

Утырыш эшендә директор А.Н. Кудрявцева катнашты.